Szlakiem prawdziwej Dominikany

Code: LMJUYH
Poniedziałek lub Piątek (1 dzień)
  • wycieczka-aventura-dominicana-all-inclusive-1
  • wycieczka-aventura-dominicana-all-inclusive-2

Jest to wycieczka skierowana do osób chcących zobaczyć tą prawdziwą i naturalną Dominikanę z pokładu terenowej ciężarówki.

MIEJSCE ZBIÓRKI Hotel zakwaterowania Gościa
POWRÓT DO HOTELU okoły godziny 18:30
OFERTA ZAWIERA
grupę składającą się maksymalnie z 22 osób lunch w cenie
wycieczkę ukazująca prawdziwą Dominikanę polskiego przewodnika w cenie
wszystkie bilety wstępu w cenie
napoje bezalkoholowe i lokalne alkohole w cenie

Pierwszym punktem przejażdżki będzie dominikańska wioska – autentyczna osada dominikańska z charakterystycznymi, kolorowymi domkami o pastelowych barwach.

Następnie jedziecie Państwo gajami kokosowych palm, bananowców i innych egzotycznych roślin wzdłuż Kordyliery Wschodniej do rodzinnego gospodarstwa. Tam zobaczycie Państwo wnętrze typowego dominikańskiego domu oraz zapoznajcie się z procesem produkcji kakao oraz innych miejscowych specjałów.

Kolejnym punktem wycieczki będzie miasto Higuey – znany ośrodek pielgrzymkowy na wschodzie Dominikany. To właśnie tu znajduje się oryginalna bazylika pod wezwaniem Matki Bożej z Altagracia (Nuestra Senora de la Altagracia), która jest patronką Dominikany. Nowa katedra o nowoczesnym wyglądzie powstała w połowie XX wieku i należy do najbardziej charakterystycznych punktów w mieście. Odwiedzicie Państwo także lokalną szkołę oraz miejscowy targ.

Kolejnym przystankiem będzie niezapomniany pobyt na rancho z dziko rosnącymi drzewami chlebowymi, owocami cytrusowymi, mango, marakui, awokado czy kakaowcami, których możecie Państwo skosztować. W tym jakże malowniczym miejscu zaplanowany jest obiad wraz z możliwością relaksu na basenie oraz podziwieniem ptactwa.

Następnie zwiedzacie Państwo plantację trzciny cukrowej oraz tradycyjną, lokalną wytwórnię cygar.

Na koniec przewidziana jest wizyta w sklepie z lokalnymi wyrobami. Nietypowym i egzotycznym punktem lokalnego marketu są dewocjonalia związane z voodoo. Wstąpimy również do jednego z wielu lokalnych “colmado”, czyli nierozłącznego elementu każdej dominikańskiej wioski.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • powrót do hoteli przewidzany jest około godziny 18:00

  • należy posiadać przy sobie voucher, czyli dowód wpłaty (akceptowana jest także wersja w telefonie)

  • zapewniamy odbiór oraz dowóz do hoteli

  • w wycieczce mogą uczestniczyć dzieci (dzieci do lat 2 bez opłat, do lat 11 ? 40 USD)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Szlakiem prawdziwej Dominikany”

Cena:379,99  359,99